20180413 1117022018 m. balandžio 13 dieną įvyko jau penktoji Šakių rajono lietuvių kalbos olimpiada 5-8 klasių moksleiviams. Jau nusistovėjo tradicija, kad olimpiadą rengia ta mokykla, kurios komanda parvežė pergalę. Kadangi pernai laimėjo gelgaudiškiečių komanda, todėl šiemet užsiregistravusios devynios komandos iš rajono mokyklų sugužėjo į Gelgaudiškio dvarą. Tai Šakių „Varpo“ mokyklos, Griškabūdžio gimnazijos, Lukšių V.Grybo gimnazijos, Kudirkos Naumiesčio V.Kudirkos gimnazijos, Lekėčių mokyklos–daugiafunkcio centro, Kriūkų mokyklos–daugiafunkcio centro, Plokščių mokyklos–daugiafunkcio centro, Sintautų mokyklos, Slavikų pagrindinės mokyklos komandos, kurias sudarė po vieną mokinį iš 5,6,7,8 klasės. Kartu su jais atvyko ir mokytojos.

Prieš penkerius metus pradėta organizuoti olimpiada buvo skirta K.Donelaičio 300 metų jubiliejui. Šiemet olimpiados paskirtis pasigilinti į zanavykų krašto kultūrą, neužmirštant ir dvarų, tuo labiau, kad Gelgaudiškio dvare buvo suvaidintas lietuviškas spektaklis „Užburtas kunigaikštis“, vos tik 1904 metais atgauta lietuviška spauda. Tad dvarai šiame krašte niekada nebuvo nutolę nuo beatsikuriančios lietuviškos kultūros.

10 valandą komandos susirinko Baltojoje salėje ir prisistatė. Visų prisistatymai buvo trumpi, bet įdomūs. Juos stebėjo vertinimo komisija: Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos mokytojos Rimutė Jievaitienė ir Alma Petraitienė, keletą metų į olimpiadas važiavusi ir pernai pirmąją vietą iškovojusi aštuntokė Saulė Jurkšaitytė. Antroji užduotis – testas. Čia reikėjo greito skaitymo, pasiskirstymo užduotimis, staigios reakcijos ir žinių, nes laiko skirta nedaug.

Kol komisija skaičiavo taškus, mokinius su dvaru supažindino mokytoja Danutė Aniulienė. Po trumpos ekskursijos mokinių laukė hiperaktyvi užduotis – rasti paslėptus keturis vokus ir suklijuoti paveikslėlį.

Atlikę šią užduotį, moksleiviai kartu su savo mokytojomis vėl susėdo Baltojoje salėje prie stalelių, vaišinosi kava, arbata, saldainiais, bandelėmis ir laukė paskutinės užduoties – protmūšio. Du turus jie žaidė kartu su mokytojais, o paskutinį turą jau vieni, be mokytojų.  Šis žaidimas kaip visada sukėlė daug gerų emocijų.

Visos komandos išsivežė Padėkos raštus, daug gerų emocijų. Ypač gerai nusiteikę išvyko Šakių „Varpo“ mokyklos mokiniai – jie laimėjo pirmąją vietą. Vadinasi, pagal tradiciją kitąmet lietuvių kalbos olimpiada bus rengiama Šakių „Varpo“ mokykloje.

Kad visiems buvo smagu, reikia padėkoti ne tik Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos mokytojoms, bet ir mokiniams, kurie kartu su mokytojomis ruošė užduotis, mandagiai priėmė svečius, palydėjo, pagelbėjo,  ne tik stebėjo protmūšį, bet ir patys tikrinosi savo žinias. Ačiū visiems.

Informacija

Teisinė forma:

savivaldybės biudžetinė įstaiga

Buveinės adresas:

Mokyklos g. 1, Gelgaudiškis,

LT-71427, Šakių raj.

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Juridinio asmens kodas: 190820419

Tel. / Faks. 8-345 55132

El. p. mokykla.gelgaudiskis@gmail.com

Pamokų laikas

  1. 800 - 845

  2. 855 - 940

  3. 950 - 1035

  4. 1055 - 1140

  5. 1200 - 1245

  6. 1255 - 1340

  7. 1350 - 1435

  8. 1445 - 1530

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 8 svečiai ir narių nėra